środa, 16 marca 2011

Legnica: tutaj możesz poprzeć projekt ustawy o planowaniu rodziny

Legniczanie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbierają podpisy pod wnioskiem o wprowadzenie pod obrady Sejmu społecznego projektu ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw.

- Projekt ten zakłada całkowity zakaz stosowania aborcji - mówi Katarzyna Łasek, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. - Nie powinno być tłumaczenia, że matka jest ofiarą gwałtu, że dziecko jest niepełnosprawne. Piąte przykazanie mówi jasno: nie zabijaj.

Każdy, kto zechce poprzeć projekt, może złożyć podpis w legnickim biurze KSM przy ul. Nadbrzeżnej 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16). - Podpisy będziemy też zbierać w czasie Marszu dla Życia w Niedzielę Palmową, 17 kwietnia - dodaje Katarzyna Łasek.

Wcześniej, 20 i 27 marca, zbiórka podpisów planowana jest w parafiach w całej Polsce. Diecezja legnicka też włączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Pro - Prawo do Życia. Ks. Bogusław Wolański, dyrektor wydziału duszpasterskiego w kurii legnickiej, zapowiada, że do każdej parafii trafią odpowiednie formularze.

Źródło: Legnicka młodzież mówi aborcji "stop", dolnyslask.naszemiasto.pl, 15.03.2011 r.

Zobacz też: Obrona życia to także Twoja sprawa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life