niedziela, 20 marca 2011

Rzeszów: obchody Dnia Świętości Życia


Msze święte, nabożeństwa i droga krzyżowa w intencji obrony życia. Koncerty, wystawy i spotkania dotyczące promocji życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tak będą przebiegać obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia w diecezji rzeszowskiej. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Poprzez uczestnictwo zarówno dzieci, młodzież, jak i starsi mogą zamanifestować swoje poglądy.

„Obchody rozpoczną się drogą krzyżową na Starym Cmentarzu w Rzeszowie” – mówi Anna Dzika z Ruchu Obrony Życia, jedna z organizatorek. Kolejnym punktem obchodów Narodowego Życia i Dnia Świętości Życia będzie Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę.

21 marca w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej będzie miał miejsce Koncert z okazji VII Narodowego Dnia Życia po hasłem „W komunii z Bogiem” w wykonaniu młodzieży i dla młodzieży.

21 marca 2011 r. – poniedziałek, godz. 10.00 - Wystawy w Filharmonii Podkarpackiej: Wystawa "Ojciec Święty Jan Paweł II w sprawie najmniejszych", wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

24 marca 2011 r. – czwartek: Narodowy Dzień Życia, godz. 10.00-12.00
- Projekcja filmów dla młodzieży związanych z wartością rodziny i życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

24 marca 2011 r. – czwartek: Narodowy Dzień Życia: Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

17.00 - Różaniec w intencji Ojczyzny, 17.45 – Droga Krzyżowa w intencji obrony życia człowieka, 18.30 - Msza Święta w intencji rodzin o szacunek do życia w naszej Ojczyźnie.

25 marca 2011 r. – piątek: całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej za grzechy dzieciobójstwa w Centrum Życia i Rodziny przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, ul. Krakowska 18.

25 marca 2011 r. – piątek: Dzień Świętości Życia pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. 18.00 -Katedra Rzeszowska - Msza Św. na zakończenie obchodów VII Narodowego Dnia Życia. Przyjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach diecezji rzeszowskiej.


Źródło: Radio VIA, 16.03.2011Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life