sobota, 19 marca 2011

Warszawa: "Jerycho" w obronie życia

W terminie 18-25 marca 2011 roku przez 24 godziny na dobę trwać będzie Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia ludzkiego.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkie ruchy i organizacje katolickie Warszawy oraz osoby indywidualne do włączenia się inicjatywę „Warszawskie Jerycho”. W terminie 18-25 marca 2011 roku przez 24 godziny na dobę trwać będzie Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia ludzkiego.

Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, przez 7 dni, 24 godziny na dobę odbędzie się w kaplicy „Res Sacra Miser” mieszczącej się przy Krakowskim Przedmieściu 62. Rozpocznie się ona w piątek 18 marca o godz. 15.00, zakończy zaś w piątek 25 marca o godz. 17.30, aby uczestnicy mogli wspólnie włączyć się w uroczystą Mszę Świętą w kościele Matki Bożej Łaskawej (ul. Świętojańska 10) o godz. 18.00 oraz wyruszający tuż po niej marsz „Światło dla Życia”, który zakończy swoją trasę na Placu Piłsudskiego.

W plan każdego dnia wpisana jest Msza Święta (pon.-pt. o godz. 18.00, sob.-ndz. o godz. 9.00), cztery części różańca, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona będzie modlitwą w ciszy oraz medytacjami i śpiewem poszczególnych grup dyżurujących. Po każdej Mszy Świętej będzie również odmawiana nowenna w intencji życia dzieci nienarodzonych, zagrożonych aborcją.


Ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy katolickie działające na terenie Warszawy mogą włączyć w „Warszawskie Jerycho” na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest podjęcie czterogodzinnego dyżuru, związanego z odpowiedzialnością za przebieg i porządek adoracji, co wiąże się z koniecznością wcześniejszego kontaktu. Drugą formą jest wspólna obecność modlitewna całej grupy w dowolnie zaplanowanych przez siebie godzinach.

Zapraszamy na spotkanie: „W obronie praw katolików”. Jego gościem będzie Raymond de Souza, płomienny mówca z międzynarodowym doświadczeniem. Spotkanie odbędzie się 20 marca 2011 roku o godz. 16.00, w domu Amicus przy Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, ul. Hozjusza 2.

Kolejną propozycją jest spotkanie z Panią Wiesławą Kowalską, niezwykłym świadkiem obrony życia, propagatorem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Spotkanie pt. „Dlaczego podjąć Duchową Adopcję?” odbędzie się również w niedzielę 20 marca, przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie (blisko metra Wawrzyszew).

Informacje o spotkaniach znaleźć można na stronie internetowej


www.warszawa.ksm.org.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life