wtorek, 19 kwietnia 2011

Sprzeciw wobec uznawania "małżeństw" jednopłciowych

Do głosowania przeciwko uznawaniu przez praw polskie "małżeństw" homoseksualnych zawieranych za granicą zachęca Fundacja Mamy i Taty. Do 30 kwietnia można wysyłać swoje stanowisko w tej sprawie do Komisji Europejskiej na adres mailowy JUST-CIVIL-COOP@ec.europa.eu.

Organizatorzy akcji protestacyjnej zwracają uwagę, że ważne jest utrzymanie w Polsce definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Obecnie Komisja Europejska pracuje nad regulacją mająca na celu „automatyczne wzajemne uznanie” dokumentów urzędowych we wszystkich państwach UE. Chodzi między innymi o dokumenty związane z małżeństwem i adopcją. Skutkiem przyjęcia takiego rozwiązania byłaby np. konieczność bezwarunkowego uznania w Polsce małżeństw osób tej samej płci zawartych zagranicą.

Do 30 kwietnia 2011 roku każdy z nas jako mieszkaniec Unii Europejskiej ma możliwość wyrażenia swojego sprzeciwu w ramach publicznych konsultacji, które prowadzi Komisja. Fundacja zachęca do powiedzenia „NIE” w tej sprawie. Wystarczy wysłać mailem na adres JUST-CIVIL-COOP@ec.europa.eu swoje stanowisko do Komisji Europejskiej.

Tylko dzięki licznemu zaangażowaniu jakikolwiek społeczny sprzeciw może być skuteczny – podkreśla Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty.

Wzór listu można znaleźć na stronie http://www.mamaitata.org.pl

Źródło: PS/KAI 18.04.2011
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life