środa, 6 lipca 2011

Projekt ustawy chroniącej życie skierowano do prac Sejmu


Obywatelski projekt ustawy o całkowitej ochronie dzieci poczętych został poddany głosowaniu 1 lipca br. Większością głosów projekt trafił do prac w komisjach sejmowych.
Wniosek o odrzucenie projektu ustawy złożony przez Klub Parlamentarny SLD został odrzucony przez Parlamentarzystów.


Za odrzuceniem projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw głosowało 151 Posłów, 254 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Z kolei za skierowaniem projektu ustawy do komisji sejmowej było 261 posłów, przeciw 155, a 1 z posłów wstrzymał się od głosu.

Link Poniżej podajemy szczegóły głosowania, gdzie sprawdzić można jak głosował każdy z posłów.

Lista posłów głosujących za odrzuceniem wniosku.

Lista posłów głosujących za skierowaniem do Komisji Zwyczajnej (głos przeciw oznaczał NIE odrzuceniu projektu, ale skierowanie do Komisji Nadzwyczajnej, która miałaby rozpatrzyć projekt do 1 września)

Cieszmy się sukcesem i przygotowujmy się do dalszej pracy. Dzwońmy nadal do posłów, także tych którzy byli przeciwko odrzuceniu projektu, by podziękować im za dobrą decyzję. Dzięki temu będą mieli świadomość, że nam - wyborcom właśnie na takiej postawie zależy. Utwierdzi ich to również w przekonaniu, że należy zadecydować tak samo w momencie głosowania nad uchwaleniem ustawy.


Źródło: stopaborcji.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life