poniedziałek, 26 marca 2012

Bank Mleka Kobiecego w Szpitalu im.Orłowskiego w Warszawie

Fundacja Banku Mleka Kobiecego jest inicjatorem reaktywacji banków mleka w Polsce. Nie jest to novum, ponieważ ostatni działający w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi bank mleka został zamknięty 13 lat temu. Pierwszy bank naturalnego pokarmu powstanie w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie.

Inauguracja działalności banku jest zaplanowana na środę 28 marca. Jak zaznacza prezes fundacji, dr Aleksandra Wesołowska, na razie będzie on działał w mikroskali. – To dopiero początek, by zmienić model karmienia wcześniaków w Polsce z mleka sztucznego na naturalne. Program na razie skierowany będzie do matek i dzieci leczonych w tym szpitalu. Nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć nadwyżek mleka matek, które przebywają w innych lecznicach. Naszą intencją jest realizowanie programu „Mamy mleko dla wcześniaka" w każdym szpitalu, który będzie tego chciał i będzie na to gotowy. Wstępnie zainteresowanych jest już kilka warszawskich szpitali i kilka na Mazowszu – informuje Aleksandra Wesołowska.

Pokarm udostępniany będzie nieodpłatnie. Koszty obróbki i jego przechowywania pokrywać będzie szpital. Fundacja zebrała cześć pieniędzy na zakup sprzętu (specjalnego sterylizatora mleka). – Mamy też obiecane dofinansowanie z miasta – dopowiada Aleksandra Wesołowska.

Więcej w artykule: Szpitalny bank dla wcześniaków, 23.03.2012, zw.com.pl

Zobacz też: Korzyści zdrowotne z karmienia piersią


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life