środa, 30 maja 2012

1 czerwca - przypominamy o zabijanych dzieciach

1 czerwca, w Dzień Dziecka, Fundacja Pro – prawo do życia przypomni o dzieciach zabijanych w państwowych szpitalach w majestacie prawa. W 17 miastach Polski odbędą się pikiety wzywające do obrony tych, którzy nie mogą bronić się sami.

Misją lekarzy jest ratowanie ludzkiego życia, a szczególną troską powinno się otaczać dzieci chore. Niestety tak się nie dzieje. W roku 2010, według sprawozdania Rady Ministrów, w polskich szpitalach straciło życie 614 dzieci podejrzanych o to, że są chore lub mają wady genetyczne, na przykład dzieci z Zespołem Downa. Takie dzieci zabija się nawet w 24 tygodniu ciąży, kiedy zdolne są już do życia poza organizmem matki. Sprzeciwiamy się barbarzyństwu, które hańbą okrywa Państwo Polskie, tolerujące, a nawet organizujące ten odrażający proceder.

Celem pikiet jest mobilizacja opinii publicznej w obronie najsłabszych. Chodzi nam o przypomnienie wszystkim dorosłym o odpowiedzialności za prawo obowiązujące w demokratycznym kraju, jakim jest Polska. Przede wszystkim dotyczy to polityków, ale odpowiedzialność ponosi każdy z nas, który obojętnie odnosi się do zabijania najsłabszych. Chcemy pobudzić do działania ludzi sumienia.

Zobacz, gdzie 1 czerwca odbędą się pikiety, przyjdź i stań w obronie chorych dzieci!

Bielsko-Biała
Szpital Wojewódzki, godz. 19.00
Kontakt: Anna Holocher, anna_holocher@op.pl

Legnica
Rynek, godz. 11.00
Kontakt: Artur Frankiewicz, afrankiewicz@ambconsulting.pl

Gdynia
Urząd Miasta, godz. 17.00
Kontakt: Maciej Wiewiórka wiewiur165@gmail.com

Katowice
Plac Andrzeja, godz. 14.00
Kontakt: Bartek Szulc, b.szulc@gmail.com

Olsztyn
Plac Jana Pawła II (plac przed ratuszem), godz. 16.30
Kontakt: Andrzej Karpiński, andrzej.karpinski@grupaaqua.pl

Łódź
Pasaż Schillera, godz. 17.00
Kontakt: Piotr Sobczyński, piotr.h.sobczynski@fundacjawandea-imk.pl

Poznań
Plac Mickiewicza, godz. 17.00
Kontakt: Natalia Olszewska, natalia.olszewska@stopaborcji.pl

Nowy Sącz
Rynek, obok JP2, godz. 16.00
Kontakt: Wiesław Prostko, wieslaw.prostko@stopaborcji.pl

Białystok
Urząd Marszałkowski, godz. 15.00
Kontakt: Tomasz Gosiewski, tomek.gosiewski@gmail.com

Wrocław
Rondo Reagana, godz. 17.00
Kontakt: Paweł Jaranowski, pawel.jaranowski@stopaborcji.pl

Kraków
Rynek od Szewskiej, godz. 17.00
Kontakt: Adam Kulpinski, adam.kulpinski@stopaborcji.pl

Malbork
Plac Jagiellończyka, godz. 16.00
Kontakt: Wojciech Ciok, wojciech.ciok@stopaborcji.pl

Gdańsk
przy wejściu do Dworca Głównego PKP, godz. 17.00
Kontakt: Mateusz Stopka, mateusz.stopka@stopaborcji.pl

Rzeszów
Rzeszów, ul.3 Maja (przy dzwonnicy), godz. 12.00
Kontakt: Jacek Kotula, jacek.kotula@stopaborcji.pl

Lublin
pod biurami posłów Ruchu Palikota ul. Krakowskie Przedmieście 10/5, godz. 15.30
Kontakt: Krzysztof Kasprzak, krzysztof.kasprzak@stopaborcji.pl

Bydgoszcz
Stary Rynek, godz. 15.00
Kontakt: Anna Słomińska, anna.slominska@stopaborcji.pl

Warszawa
Pod Sejmem, godz. 9.30
kontakt@stopaborcji.pl

Fundacja Pro - prawo do życia
www.stopaborcji.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life