czwartek, 31 maja 2012

3 czerwca - ogólnopolski Marsz dla Życia i Rodziny


Już w najbliższą niedzielę – 3 czerwca – po raz siódmy ulicami stolicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Ta radosna manifestacja ma w tym roku wyjątkowy charakter. Warszawa to jedno z 45 polskich miast, które postanowiło duchowo włączyć się w Światowe Spotkanie Rodzin z Benedyktem XVI. Jak zwykle, będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych.

Tegoroczny Marsz, nawiązując do tematyki Światowego Spotkania Rodzin, będzie przebiegał pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego. - W czasie kryzysu, model funkcjonowania rodziny, może być wzorem dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych i państwowych, ponieważ opiera się na miłości i szacunku dla drugiego człowieka – mówi Jarosław Kniołek, organizator Marszu.

Warszawski Marsz ma już swoją wieloletnią tradycję i zdążył wpisać się w kalendarz imprez rodzinnych Stolicy. - Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Wśród maszerujących rodzin będą przechadzać się kolorowi szczudlarze, których już w ubiegłym roku zdążyły pokochać dzieciaki. Nie zabraknie też dobrej muzyki i niespodzianek dla najmłodszych. Warszawa usłyszy tysiące rodzin radośnie skandujących „Hej, hej, hej rodzina jest OK!”– zapewnia Anna Borkowska – Kniołek, rzeczniczka Marszu.

Marszowiczom, tradycyjnie już, będzie towarzyszyła orkiestra „Pipes and Drums” Częstochowa, grająca zapierającą dech w piersiach muzykę na wielkich dudach szkockich. Na finał Marszu planowany jest pokaz musztry w wykonaniu orkiestry z Częstochowy.

Marsz jest okazją do podziękowania tym, którzy są otwarci na życie. Stąd mamy w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.

Początek Marszu planowany jest na godz. 10.00, przy Pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Dalej uczestnicy Marszu przejdą ulicami Krakowskie Przedmieście i Senatorską na Plac Teatralny, gdzie około godz.11.00 Marsz będzie miał swój finał.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life