wtorek, 22 maja 2012

"Wybrałam życie"- historie trudnego macierzyństwa

Brygida Grysiak jest autorką książki pt. ”Wybrałam życie”, w której rozmawia z kobietami, które mimo ciężkiej sytuacji nie zdecydowały się na zabicie swego dziecka, ale na przekór „fałszywym” doradcom postanowiły urodzić. Wśród rozmówczyń autorki są kobiety z różnych grup społecznych i różnych środowisk, część z nich była ofiarami przemocy. Wszystkie je łączy jedno – powiedziały „tak się nie robi”.

Popularna dziennikarka Brygida Grysiak znana jest ze swych prolajferskich przekonań. Dawała im wyraz angażując się wraz z Krzysztofem Ziemcem, Pawłem Kukizem oraz Darkiem Malejonkiem i innymi ludźmi mediów i kultury w akcję „Uratuj Świętego”, mającą na celu otoczenie modlitwą dzieci zagrożonych aborcją

W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Brygida Grysiak, która sama jest matką, wyraża swoje oburzenie dla coraz powszechniejszego „chwalenia się aborcją”. Z takimi medialnymi show, uważa redaktorka, należy coś zrobić. – Kobiety, które zabiły swoje dziecko, brylują w mediach. Co więcej, z aborcyjnych coming outów robi się medialny show. Coś tu nie gra. To trzeba zmienić – mówi Brygida Grysiak.

Zobacz też: Brygida Grysiak. Feministka, która sprzeciwia się aborcji, Wiadomości24.pl, 22.05.12 

Feministka pro-life, gosc.pl, 17.05.12

1 komentarz:

  1. Wspaniała książka, dodaje otuchy matkom, które mimo tego, że nie było i często dalej nie jest im w życiu łatwo, rodzą dzieci i mają na uwadze ich przyszłe losy. To historie kobiet o różnym wykształceniu, wieku i przeżyciach, wszystkie jednak opowiadają szczerze o swoich wyborach, tak że można się czasem popłakać. Ważna pozycja.

    Marta

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life