czwartek, 1 listopada 2012

Polacy przeciwni aborcji na życzenie

- Poglądy Polaków zmieniają się ku orientacji pro life. Ku poglądowi realistycznemu, że kobieta nie musi uciekać się do aborcji, by nie mieć dziecka - tak wyniki najnowszych sondaży dotyczących aborcji komentuje w "Gazecie Wyborczej" dyrektor CBOS prof. Mirosława Grabowska.
Grabowska zaznacza, że w ciągu ostatnich 20 lat wzrósł odsetek zwolenników ustawy aborcyjnej z 1993 r. - Aprobata dla wyjątków w zakazie aborcji [gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, płód jest ciężko chory, ciąża stwarza zagrożenie dla życia matki - red.] utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. I jednocześnie wzrasta aprobata zakazu aborcji, gdy kobieta po prostu nie chce mieć dziecka, jest w trudnej sytuacji finansowej - mówi.

Dyrektor CBOS dodaje, że jednocześnie maleje (z 71 do 59 proc. w ciągu 20 lat) aprobata dla aborcji z powodu ciężkiej choroby dziecka. - Moim zdaniem [dzieje się tak - red.] pod wpływem oddziaływania Kościoła i dostępności badań prenatalnych - wyjaśnia.

Więcej w artykule:  Socjolog o sondażach ws. aborcji: "Polacy zmieniają orientację na pro life", gazeta.pl, 23.10.2012

Zobacz też: Szefowa CBOS: Polacy przeciw aborcji na życzenie, wyborcza.pl, 23.10.20121 komentarz:

  1. Chyba faktem jest, że w obecnych czasach można po prostu pomyśleć o tym, że nie chce się dziecka wcześniej i sprawa załatwiona.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life