Irlandia: Historia w 12 minut. Państwa Europy.

Irlandia. Kraj gdzie Polacy się osiedlają. Jest polski Londyn, jest również polski Dublin. Praca w Irlandii i praca w Anglii dotyczy wielu tysięcy Polaków. A jednak historia Irlandii nie jest historią dobrobytu. Dowiedzmy się, dlaczego na wyspach nie ma miłości i dlaczego więcej ludzi o rodowodzie Irlandzkim mieszka w USA niż w samej Irlandii, co to jest IRA i dlaczego kraj jest podzielony na Irlandię Północną i Republikę Irlandii. W XIX wieku zielona wyspa wielokrotnie była stawiana obok Polski, a angielski wcale nie jest jej tradycyjnym językiem. Mentalność irlandzka jest ukształtowana przez mitologię celtycką. Podróze po tym kraju będą przyjemniejsze kiedy dowiemy się co to jest „Piwo Guiness”, jakie ciekawostki skrywa wyspa, jak wyglądało życie w Irlanii? Oto historia tego kraju.

W tym odciunku wykorzystano:
Parting Glass by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: http://audionautix.com/

Stalking Prey by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: http://audionautix.com/

„Achaidh Cheide”, „Long Road Ahead B”, „Moorland”, „Round Drums”
Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ brexit wiadomości

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl