Starzenie się skóry problemem, który dotyka wszystkich ludzi

Upływ czasu widoczny na twarzy

Procesy starzenia się skóry są nieuniknione i w równym stopniu dotykają wszystkich ludzi. Badania wskazują, że już po 25 roku życia dochodzi do utraty jędrności i elastyczności skóry twarzy spowodowanej zanikiem włókien kolagenowych oraz substancji zwanej kwasem hialuronowym. O cerze dojrzałej mówić jednak możemy dopiero około 40 roku życia, kiedy to staje się sucha a pod oczami cienka i wiotka. Gołym okiem zauważyć można rozszerzone naczynka oraz tzw. starcze przebarwienia. Charakterystyczne dla cery dojrzałej są też opadające kąciki ust, oczu i powiek oraz pogłębiająca się bruzda nosowo – wargowa.

Jak spowolnić proces starzenia się skóry?

Oczywistym jest, że upływu czasu nie można powstrzymać, tak samo jak cofnąć zaistniałych zmian. Jednak odpowiednia pielęgnacja skóry dojrzałej pozwoli spowolnić procesy starzenia oraz poprawić ogólną kondycję cery. Aby prawidłowo dbać o skórę twarzy w codziennej pielęgnacji uwzględnić należy:

– oczyszczanie i ochronę – cerę dojrzałą oczyszczać należy dwa razy dziennie tak, by usunąć gromadzące się zanieczyszczenia i wolne rodniki. Nie wskazane są też częste kąpiele słoneczne, które wysuszają skórę i prowadzą do rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas przebywania na słońcu zaleca się stosowanie kremów z filtrami UV.

– peeling – jego zadaniem jest usuwanie martwych komórek naskórka. Peelingi działają nie tylko odświeżająco ale poprawiają także krążenie krwi oraz limfy, a co za tym idzie, przyspieszają procesy regeneracyjne.

– nawilżanie – kosmetyki nawilżające należy stosować minimum dwa razy dziennie. Cera dojrzała zdecydowanie szybciej się wysusza, a co za tym idzie, starzeje. Podczas pielęgnacji pamiętać również należy o okolicach oczu, które są mocno podatne na działanie szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego. 

– domowa pielęgnacja – kilka razy w tygodniu warto np. wykonać krótki masaż twarzy, co nie tylko przyniesie działanie relaksacyjne, ale również wpłynie na poprawę elastyczności i jędrności skóry.

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl