„Wizje” św. Hildegardy z Bingen (Doktora Kościoła): część 3

W 1141 roku, w wieku 42 lat i 7 miesięcy „przyszło z otwartego nieba ogniste światło wielkiego blasku, które przelało się całe w jej mózg, a serce i duszę tak roznieciło jak płomień, jednak nie płonący. ale ogrzewający, podobnie do tego, gdy słońce ogrzewa jakąś rzecz, na którą rzuca swe promienie. I natychmiast Hildegarda pojęła intelektem sens Ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Było to też powodem rozpoczęcia spisywania przez nią wizji religijnych, znanych następnie pod nazwą księgi Scivis (czyli: Znajomość dróg Pańskich)”.

Hildegarda przepowiada upadek Kościoła i nadejście Antychrysta, jednak walka ostatecznie ma się skończyć wygraną Chrystusa. Co ciekawe, wiele z jej przepowiedni może odnosić się do rzeczywistych sytuacji, które faktycznie się wydarzyły, ale kilka wieków później. Hildegarda zapowiada między innymi nadejście reformacji i zeświecczenie kościelnych majątków, co najlepiej ilustruje fragment: „Poszczególne kraje będą wolały reguły własnego Kościoła od reguł stanowionych przez Papieża. Imperium Niemieckie będzie podzielone. Dobra Kościoła będą podlegać sekularyzacji. Księża będą prześladowani”. Oprócz tego Hildegarda kreśli wizje, które przywołują nam na myśl kontynent Ameryki: „Wielki lud na oceanie, który jest zamieszkany przez ludzi z różnych plemion stworzonych z trzęsienia ziemi, burzy i tsunami, będzie zniszczony”.

► książkę można zakupić tutaj:
https://tyniec.com.pl/mistyka/473-wizje-czyli-poznaj-drogi-pana-9788373543782.html?search_query=wizje&results=18
(proszę podać hasło: „ku Bogu” i upomnieć się o zniżkę na książkę)

► Muzyka św. Hildegarda z Bingen (album Vision) w aranżacji Richard’a Souther’a.

► Na kanale debiutuje nowa lektorka: Iwona Synakiewicz – Kowalska i proszę uprzejmie o jedno „Ave Maria” za nią i jej najbliższymi.

► Wszystkich, którzy nie mogą/nie chcą/nie mają możliwości materialnego wsparcia proszę o modlitwę za twórców kanału „ku Bogu” i wszystkich osób z nim powiązanych, które przyczyniają się do publikowania tych i podobnych treści na „YouTube”

► Dla osób, które chcą wspomóc materialnie kanał „ku Bogu” (i mają takowe możliwości) w celu nagrania i publikacji kolejnych interesujących audiobooków podaję niezbędne informacje:
►►https://patronite.pl/KuBogu
►►https://www.paypal.me/KuBogu
►►tradycyjny przelew:
w Złotówkach (PLN); PL66 1940 1076 6365 9883 0000 0000, BIC: LLOABX0,
w Euro (EUR); IBAN: PT50 0035 0646 000163 003 0040; BIC: CGDIPTPL.
Jeśli brakuje państwu informacji o odbiorcy i adresie proszę o kontakt na KuBogu@gmail.com

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl