Odzyskiwanie danych – jak w prosty sposób odzyskać utracone pliki?

Obecnie komputer jest dla wielu z nas swego rodzaju biurem, dlatego też normalnym jest, że przechowujemy na naszych urządzeniach wiele różnego rodzaju danych. Co jednak w przypadku, gdy awarii ulegnie, np. dysk twardy, na którym były wszystkie nasze pliki? W poniższym artykule wyjaśnimy w jaki sposób odzyskać dane z uszkodzonych nośników, takich jak dyski SSD, pendrivów czy kart SD.

Jak odzyskać dane z dysku?

Gdy dojdzie do awarii wiele osób myśli, że wszystkie dane zapisane na dysku, karcie pamięci czy pendrivie zostały spisane na straty. Nic bardziej mylnego! 

W wielu przypadkach odzyskanie plików jest możliwe. Możemy zrobić to w zaciszu własnego domu, bądź też skorzystać z usług serwisu.

Chcąc mieć pewność profesjonalnie przeprowadzonej operacji odzyskiwania danych warto skorzystać właśnie z tej drugiej opcji. W tym przypadku możemy skorzystać z usług firmy All data recovery z Warszawy, gdzie bezpłatnie uzyskamy wycenę ewentualnego kosztu usługi przywracania plików. 

Jeśli jednak chcemy przeprowadzić ten proces samodzielnie, to mamy kilka porad, które przedstawiamy poniżej.

Odzyskiwanie danych z dysków i kart pamięci

W sieci znaleźć można wiele programów – zarówno darmowych, jak również płatnych – które mogą pomóc nam odzyskać dane utracone w skutek awarii.

Jednym z godnych polecenia programów, który pomoże nam przywrócić pliki jest StrongRecovery. Program autorstwa polskiego producenta pozwoli nam za darmo przywrócić trzy pliki o maksymalnej wadze 1 GB. 

Innymi programami, którymi możemy się wspierać podczas procesu odzyskiwania danych są Puran File Recovery, Disk Drill Free czy popularny, Recuva.

Większość z tych aplikacji została pomyślana w taki sposób, aby nawet mało zaawansowany użytkownik był w stanie poradzić sobie z ich obsługą.

Programy prowadzą użytkownika niemalże „za rękę” i pozwalają w łatwy sposób odzyskać większość danych. 

W przypadku poważniejszych awarii, kiedy nie możemy poradzić sobie domowymi sposobami nie warto się poddawać. Skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów może pomóc nam odzyskać ważne dane zapisane na dysku SSD czy pendrivie. 

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl