Hej Ziom, nowa moda GANGS

Dzieci tak jak dorośli wymagają zindywidualizowanych strojów, które będą charakteryzowały się przede wszystkim wysokim komfortem ich noszenia. Zarówno odzież elegancka, jak i w luźniejszym stylu powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki oraz rodzaju aktywności dziecka. Jak zmieniała się moda dziecięca na przestrzeni lat? Czy są ubrania XL dla dzieci?

Historia mody dziecięcej

Moda dziecięca zmieniała się przez wieki, dziś mamy w sklepach rzeczy stylizowane na wzór dorosłych, jak i typowo dziecięce, na których królują bohaterowie bajek czy filmów dla najmłodszych.

Początki mody dziecięcej jednak sprowadzały się do wiernych kopii odzieży dorosłych. Niestety było to bardzo szkodliwe dla maluchów. Często materiał, jak i sama odzież były źle dopasowywane co przekładało się na deformowanie sylwetki dziecka. Dopiero w wieku dziewiętnastym zaczęto kłaść bardzo duży nacisk na dostosowywanie odzieży oraz obuwia do kształtu postury dzieci, co zaczęło przekładać się na komfort jej noszenia.

Jednak to był tylko punkt zwrotny w całym procesie „normalizowania” odzieży dziecięcej. Prawdziwy przełom nastąpił w okresie międzywojennym, gdzie zaczęły się pojawiać specjalnie przeznaczone dla najmłodszych materiały, z których zaczęto produkować odzież. Obecnie moda dziecięca rozwinęła się do tego stopnia, że niekiedy może przyprawiać o zawrót głowy ilość wzorów czy rodzajów. Przede wszystkim w obecnych czasach ubrania dla dzieci dostosowywane są do ich sylwetki, psychiki oraz gwarantują funkcjonalność i bezpieczeństwo ich używania.

Czy ubierać dzieci na styl dorosłych?

Przede wszystkim nie powinno ubierać się dziecka na styl dorosłych z wyjątkiem okazji spotkań rodzinnych, np. świąt czy zjazdów urodzinowych. Należy pamiętać, że dzieci fascynują się różnymi postaciami z bajek i to głównie one znajdują się w asortymencie wielu sklepów z ubraniami dziecięcymi. Koszulki, spodnie, a nawet czapki i kurki stylizowane są w ten właśnie sposób. Poza tym stylowy wygląd nie oznacza, że zawsze będzie wygodny, a jak wiadomo maluchy lubią biegać, skakać, a taki ubiór może krępować ich ruchy.

Radość dziecka nie powinna być ograniczana na rzecz modnego wyglądu. Na dorosłe stylizacje jeszcze przyjdzie odpowiednia pora. A co z dziećmi, które muszą nosić większe rozmiary? Otóż moda dla dzieci w rozmiarze XL również jest coraz częściej dostępna w asortymentach sklepów, takich jak chociażby dziecixl.pl. Także na nich znajdują się postacie z bajek, wygodne spodnie czy bluzki, które w żaden sposób nie będą deformowały postawy dziecka.

Sklep internetowy dziecixl.pl posiada w swojej ofercie dresy dziecięce, które pozwalają na swobodne poruszanie się. W sprzedaży są także dresy bawełniane dla dzieci, które nie tolerują innego materiału. Bluzy, kurtki sportowe, a nawet jeansy z elastycznego materiału, to wszystko znajduje się w szerokim asortymencie sklepu. Wyprzedaż odzieży dziecięcej organizowana jest stosunkowo często co sprzyja „upolowaniu” atrakcyjnej oferty, w naprawdę niskich cenach, dlatego warto często przeglądać zakładkę „wyprzedaż”.

Wybierając ubrania dla dzieci, dla swojej pociechy należy pamiętać, aby nie kierować się swoimi poglądami modowymi, ale także pytać dziecko o to co chciałoby nosić. Wbrew pozorom wzór czy postać znajdująca się na odzieży ma dla pociechy duże znaczenie, gdyż często się ona z bohaterem utożsamia.

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl