Praca w korporacji czy realizacja marzeń we własnej działalności?

Coraz częściej pracownicy etatowi mają ochotę „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Taka tęsknota za wolnością najczęściej spowodowana jest monotonną pracą w bezdusznych korporacjach. Co prawda daje ona możliwość rozwoju swoich kompetencji, awansu i niezłych zarobków, jednak zazwyczaj uniemożliwia realizowanie swoich pasji, przy jednoczesnym spełnianiu potrzeb finansowych. Optymalnym wyjściem z niewygodnej sytuacji zawodowej wydaje się założenie działalności gospodarczej. Własny biznes daje nam zdecydowanie więcej możliwości kreacji własnych pomysłów na zarobek przy zachowaniu optymalnego wykorzystania własnych zasobów.

Oto kilka rad dla chcących rozpocząć własny biznes:

  • znajdź niszę, w której czujesz się dobrze – nie zawsze najprostsze pomysły przynoszą zamierzone efekty. Otwieranie piątego sklepu z używaną odzieżą na tej samej ulicy nie pomoże osiągnąć sukcesu finansowego. Zastanów się jakie tematy sprawiają ci radość. Może warto rozwijać się w zapomnianej pasji, aby stała się źródłem stałego dochodu? Jedni mają zmysł artystyczny, pomocny w fotografii czy grafice, inni urodzili się ze smykałką do gotowania.
  • przygotuj biznesplan z oszacowanym celem – same chęci nie wystarczą, niezbędny jest precyzyjny biznesplan z oszacowanym kosztem inwestycyjnym oraz planowanym przychodem i kosztami jego uzyskania. Przed otwarciem własnej działalności należy oszacować także grupę docelową, jej wielkość da nam przybliżony dochód miesięczny. Czasami warto zainwestować w badania marketingowe określające potencjał sąsiedztwa naszej działalności lub ilości potencjalnych odbiorców. Do sfinansowania pierwszych kosztów związanych z założeniem działalności warto zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń na Getmoney.
  • nie poddawaj się – początki mogą być trudne, ale nawet jeśli biznes nie ruszy z kopyta tak, jakbyś się spodziewał musisz podjąć kolejne próby rozpędzenia go. Bezczynność w tej sytuacji z pewnością nic nie zmieni, musisz wykazać się kreatywnością i optymizmem, warto skorzystać z usług specjalistów w danym temacie. Nawet jeśli jesteś własnym szefem nie zapominaj o ciągłym rozwoju i szkoleniach w reprezentowanym biznesie.
  • zorientuj się czy działalność, którą chcesz prowadzić ma szanse na dofinansowanie z Urzędu Pracy lub z funduszy europejskich, to pozwoli przetrwać trudne początki rozwoju biznesu, zanim zacznie zarabiać na odpowiednim poziomie. Innym rozwiązaniem na finansowanie wymarzonego biznesu są niskooprocentowane pożyczki gotówkowe lub kredyty przeznaczone dla star-upów.

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl