Leasing drukarki, kserokopiarki? Czy to się opłaca?

W ostatnich latach leasing drukarek i kserokopiarek staje się coraz bardziej popularny. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że firmy nie muszą angażować znacznych środków finansowych na początku korzystania ze sprzętu. Dodatkową zaletą w przypadku leasingu drukarki jest wysokiej jakości sprzęt, który często jest niedostępny ze względu na wysoką cenę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Wybierając dostawcę drukarki czy też kserokopiarki musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na to czy sprzęt oferowany będzie spełniał nasze oczekiwana. Ważnym aspektem jest też obsługa serwisowa zarówna tak w trakcie gwarancji jak i pogwarancyjna. Nie możemy jednak zapominać o kosztach które będziemy ponosić w trakcie użytkowania kserokopiarki. Największy koszt to oczywiście materiały eksploatacyjne takie jak tonery, bębny itp. Musimy sprawdzić nie tylko ich cenę, ale również, a może przede wszystkim wydajność. Warto też sprawdzić jaki jest koszt naprawy lub wymiany poszczególnych części serwisowych takich jak elementy grzewcze, rolki poboru papieru czy też taśmy.

Umowa serwisowa?

Zakup czy tez leasing drukarki to nie koniec kosztów z nią związanych. Wspominaliśmy już o materiałach eksploatacyjnych czy też częściach serwisowych. Jednak wszystkie te koszty możemy nie tyle wyeliminować a zoptymalizować. Umowa serwisowa lub też serwisowo-eksploatacyjna, którą możemy zawrzeć z naszym dostawcą urządzenia lub z inną firmą polega na tym, że to właśnie zewnętrzna firma dostarcza nam na swój koszt wszelkie materiały eksploatacyjne do naszej drukarki lub kserokopiarki a my rozliczamy się tylko za wydrukowane strony. Rozwiązanie jest wygodne z wielu względów. Przede wszystkim nie musimy się martwić o jednorazowe bardzo duże wydatki związane choćby z nieoczekiwaną awarią. Dodatkowo mamy zapewnioną bardzo szybką obsługę serwisową często w oparciu o oryginalne materiały eksploatacyjne. Umowę serwisową możemy podpisać na dowolny czasu. Warto jednak pamiętać, że przy dłuższych terminach umowy mamy możemy otrzymać korzystniejsze warunki. Umowa serwisowa kserokopiarki różni się przede wszystkim tym od umowy dzierżawy kserokopiarki, że w przypadku tej pierwszej nie ponosimy żądnych kosztów związanych z opłatą abonamentową. Natomiast w przypadku umowy serwisowej musimy ponieść koszty związane z zakupem urządzenia, które oczywiście możemy rozłożyć w czasie korzystając z leasingu kserokopiarki.

Leasing drukarki czy tez kserokopiarki może okazać się korzystną opcją dla wielu firm jednak sprawdza ona się przede wszystkim w momencie gdy chcemy korzystać z fabrycznie nowej kserokopiarki, a nie chcemy inwestować znacznych funduszy.  W przypadku gdy wiek sprzętu nie jest dla nas priorytetem a nie chcemy przepłacać za nowe urządzenie lepszą opcją może się okazać wynajem drukarki lub kserokopiarki.

LEAVE A RESPONSE

Inne Polecane przez PRO-life.org.pl