Wybór okien do domu i mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Okna to nie tylko element niezbędny do przepuszczania światła do naszego mieszkania lub domu, ale również pełniący funkcję wygłuszenia dźwięków z zewnątrz czy zachowania ciepła lub chłodu w środku. Wybierając komplet okien powinniśmy określić, jaki materiał nas interesuje, a także na czym nam zależy w kontekście ich klasy dźwiękoszczelności oraz izolacji. O czym warto pamiętać wybierając okna do domu i mieszkania? Który materiał jest lepszy i dlaczego? Na czym polegają okna dwukolorowe i kiedy warto rozważyć zastosowanie tego rozwiązania?

1. Aluminiowe czy plastikowe – jaki materiał na okna wybrać?

2. Okna dwukolorowe – jak to działa i gdzie się sprawdzi?

3. Ile kosztują dobre okna?

Aluminiowe czy plastikowe – jaki materiał na okna wybrać?

Wybór okien do domu czy mieszkania to ważna rzecz, ponieważ od ich jakości zależy utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Jednym z podstawowych problemów jest wybór pomiędzy wariantem plastikowym, a aluminiowym. Z jednej strony okna PVC są dość tanie i z tego powodu bardzo powszechne, a także – przy odpowiednim montażu – potrafią bardzo dobrze tłumić dźwięki z ulicy czy podwórka. Ich kolor może jednak ulegać zmianie pod wpływem promieni słonecznych: w przypadku białej ramy żółknie, a kolorowa może wyblaknąć. Okna aluminiowe z kolei mają lepsze właściwości izolacyjne i zachowają więcej ciepła wewnątrz naszego domu. Lepiej więc wybrać okna aluminiowe czy plastikowe ?? To zależy od naszego budżetu oraz priorytetów.

Okna dwukolorowe – jak to działa i gdzie się sprawdzi?

Tego rodzaju okna to ciekawy segment na rynku. Ich rama z obu stron ma różny kolor, co świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy kolor elewacji budynku znacząco różni się od wystroju wnętrz w naszym domu lub mieszkaniu. Możemy w ten sposób dopasować okna do obydwu stron, co wygląda zdecydowanie korzystniej. Czy okna dwukolorowe są droższe ?? Wszystko zależy od tego, jakie barwy wchodzą w standardową paletę producenta. Czasem wręcz wersja dwukolorowa jest droższa od tej jednorodnej.

Ile kosztują dobre okna?

To, ile kosztuje okno, zależy od wielu czynników – jakości wykonania, użytych materiałów oraz renomy producenta. Okna z ramami aluminiowymi są z definicji droższe od tych plastikowych, podobnie jak egzemplarze o niestandardowych wymiarach lub kształtach. Jeżeli zależy nam na bardziej ekonomicznym zakupie, warto wybrać wszystkie okna od jednego producenta – wtedy zapłacimy tylko raz za transport, a dodatkowo cały dom czy mieszkanie będą utrzymane w tym samym standardzie jakości.

LEAVE A RESPONSE

You Might Also Like