Naturalna pielęgnacja wciąż zyskuje na popularności. Na rynku pojawia się coraz więcej marek produkujących kosmetyki naturalne – w tym także produkty do włosów. 

Mitem jest, że naturalna pielęgnacja nie jest dla każdego. Wystarczy odpowiednio dobrać właściwe produkty, tak jak w przypadku pielęgnacji kosmetykami konwencjonalnymi. 

Jeśli rozważasz wprowadzenie kosmetyków naturalnych do pielęgnacji włosów, poniżej mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Stosuj peeling do skóry głowy

Peelingi do skóry głowy dopiero od niedawna zyskały na popularności – częściowo ze względu na wprowadzenie tych produktów przez wiodących producentów kosmetyków naturalnych. Jeśli potrzebujesz dogłębnego oczyszczenia skóry głowy – peeling musi znaleźć się w Twojej łazience.

Zamień drogeryjny szampon na szampon naturalny

Często zapominamy o podstawowej funkcji szamponu, którą wbrew pozorom nie jest odżywienie włosów, a oczyszczenie skóry głowy bez jej podrażnienia. Szampon o dobrym, naturalnym składzie ma więc dużą przewagę nad drogeryjnymi odpowiednikami. Dobrze oczyści skórę głowy bez jej wysuszania i pomoże zapobiegać łupieżowi, a dzięki naturalnym składnikom odżywczym ukoi skórę – nawet tą wrażliwą. 

Pamiętaj o odżywianiu włosów

Kolejnym krokiem w naturalnej pielęgnacji włosów będzie odżywianie. Po każdym myciu zastosuj odżywkę lub maskę, by zapewnić włosom nawilżenie oraz utrzymać je w dobrej kondycji. Możesz też wypróbować metodę OMO (odżywka-mycie-odżywka) – być może to właśnie coś, czego Twoje włosy potrzebują. 

Nie zapomnij o wcierce

Wcierki i serum do skóry głowy to kolejny krok w naturalnej pielęgnacji. Masz do wyboru różne preparaty, choć bez dwóch zdań największa popularnością cieszą sie wcierki na szybszy porost włosów. Takie produkty znajdziesz w ofercie wielu marek kosmetyków naturalnych – także polskich.

Wypróbuj olejowanie

Olejowanie włosów staje się coraz popularniejsze, a oleje do olejowania włosów biją rekordy sprzedaży. Typ oleju możesz dobrać wg porowatości włosów, by podkreślić ich naturalny wygląd. U włosów niskoporowatych dobrze dobrany olej sprawi, że będą lekkie i lśniące, a kręcone wysokoporowate włosy dzięki odpowiedniej pielęgnacji uzyskają ładny skręt i zdrowy wygląd.

Naturalne produkty do włosów to nie tylko trend, to alternatywny, przyjazny środowisku rodzaj pielęgnacji który może zdziałać cuda dla Twoich włosów i skóry głowy. Poczytaj o porowatości, równowadze PEH i wybierz produkty naturalne do pielęgnacji włosów, a z pewnością już wkrótce zobaczysz efekty. 

LEAVE A RESPONSE

You Might Also Like