Wybór pierścionka zaręczynowego to zadanie wymagające ogromnego wyczucia. Uważności i umiejętności dopasowania biżuterii do charakteru obdarowywanej nią kobiety potrzeba jednak właściwie przy zakupie każdego upominku. Czym się kierować, kupując pierścionek (niekoniecznie zaręczynowy) dla ukochanej?

Jak zaplanować wybór biżuterii? 

Czym się kierować, wybierając pierścionek?

Jak zaplanować wybór biżuterii? 

Paradoksalnie wybór pierścionka zaręczynowego może okazać się zadaniem prostszym niż kupienie pierścionka z innej okazji. Modele zaręczynowe są szczególne, bardziej uniwersalne, projektowane są z myślą o tym, że kobieta będzie taki pierścionek nosić być może całe życie. Oczywiście pierścionki tego typu różnią się kamieniami, natomiast w większości przypadków panowie wybierają spośród kilku najbardziej popularnych modeli. W przypadku pierścionka, który chcesz podarować z okazji świąt, urodzin, rocznicy czy po prostu bez żadnego ważnej szczególnej okazji, wybór jest znacznie większy, a przez to również trudniejszy.  Wybierać możesz spośród bardziej klasycznych modeli, jak i tych nieco bardziej odważnych i wyrazistych, jak choćby pierścionek korona. Taki oryginalny pierścionek ze złota lub srebra z kamieniami i w formie przypominającej koronę to świetna propozycja przede wszystkim dla kobiet, które cenią sobie elegancję, ale jednocześnie chętnie wyróżniają się z tłumu. To niewątpliwie model, który wzbudzi zachwyt niejednej kobiety. Wiele kobiet ceni sobie jednak bardziej „szaloną”, kolorową biżuterię. Nie brakuje tych, które zamiast brylantów i szmaragdów marzą o pierścionku z perłą. 

Czym się kierować, wybierając pierścionek?

Warto zacząć przede wszystkim od uważnego przyjrzenia się stylowi, jaki preferuje ukochana. Jeśli jest miłośniczką subtelnej elegancji, z pewnością spodoba się jej pierścionek ażurowy.

pierścionek ażurowy

Miłośniczce prostych form, które mają w sobie zaklętą pewną delikatność, ciekawy może się wydać m.in. pierścionek z serduszkiem w formie obrączki. Warto przyjrzeć się, czy dziewczyna nosi bardziej bogato zdobioną biżuterię, czy jednak ceni sobie proste, minimalistyczne wzory. Już taka podstawowa wiedza znacznie ułatwi ci konkretny wybór. 

Druga kwestia, nie mniej ważna, to kruszec preferowany przez wybrankę. Jeśli nosi ona właściwie tylko srebrną biżuterię, nie możesz kupić jej złotego, nawet najbardziej trafiającego w gust pod względem formy pierścionka. Są kobiety, które lubią mieszać złoto i srebro, wtedy masz znacznie ułatwione zadanie. Jeśli jednak kobieta nosi konkretny typ biżuterii – srebrną, z klasycznego, białego lub różowego złota, warto poszukać pierścionka z tego samego kruszcu, ponieważ dzięki temu będzie mogła go ona swobodnie łączyć z innymi pierścionkami, bransoletkami czy naszyjnikami.

Nie można zapomnieć o kamieniach. Tutaj sprawa jest już bardziej skomplikowana. Nie chodzi bowiem wyłącznie o preferencje wybranki, ale i o zasobność twojego portfela. Kobiety oczywiście kochają diamenty i brylanty i to właśnie te kamienie najczęściej wywołują ogromny uśmiech na ich twarzach. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że pierścionek z tego typu kamieniami kosztuje z reguły nie mniej niż 1000 zł i więcej. Warto jednak, szczególnie przy ważnej okazji zastanowić się nad takim gestem, tym bardziej że niektórzy sprzedawcy (jak np. jubiler GOLD MONEY) udostępniają opcję zakupów na raty. Są jednak kobiety, które cenią sobie kamienie szlachetne, ale kolorowe – tutaj wybór jest nie mniej szeroki: topaz, ametyst, szafir, rubin i wiele innych. Pamiętaj jednak, że są również kobiety, które naprawdę lubią cyrkonie, mimo że są kamieniami półszlachetnymi.

LEAVE A RESPONSE

You Might Also Like