Jak rozpoznać i wyleczyć przepiłowaną płytkę paznokcia?

Nie da się ukryć, że dłonie są wizytówką każdego z nas, a w szczególności kobiet. Z tego powodu też często odwiedzają one salony kosmetyczne lub samodzielnie podejmują się próby zadbania o swoje paznokcie. Mimo iż początki z profesjonalnym manicure bywają trudne, panie poświęcają chętnie czas na nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, a następnie ozdobienie ich. Zadbane dłonie i paznokcie mogą znacznie dodać nam pewności siebie. Jednak należy liczyć się z tym, że wykonując taki zabieg w domu, nie trudno o pomyłkę, która może okazać się bolesna w skutkach. Najczęściej zdarza się przepiłowanie płytki paznokcia. Jak to rozpoznać i jak wyleczyć?

Przepiłowana płytka paznokcia- objawy

Przepiłowanie płytki paznokcia jest jednym z najczęstszych problemów, który pojawia się w momencie gdy chcemy pilnikiem ściągnąć stary lakier. W większości profesjonalnych salonów kosmetycznych jak np. pedicurespa.pl, nie stosuje się już takich metod. Niestety często w domowym zaciszu panie usiłują właśnie w ten sposób ściągnąć resztki hybrydy. Jakie więc objawy daje przepiłowana płytka paznokcia? W pierwszej kolejności odczujemy ból, już w trakcie piłowania. Wówczas jest to sygnał, że należy zmniejszyć obroty frezarki. Przepiłowana płytka paznokcia poza tym, może nie dawać z początku większych objawów. Jednak uwagę powinien zwrócić jej kolor. Paznokieć z przepiłowaną płytką będzie przekrwiony, a także szybko zacznie się łamać. Kolejno zauważymy, że skórki dość szybko zaczynają porastać płytkę znacznie szybciej niż dotychczas. Istotnym symptomem jest również to, że paznokieć staje się cienki i przy niemal każdym dotyku będzie sprawiał nam ogromny ból. W niektórych przypadkach, na powierzchni paznokcia mogą wystąpić siniaki, a powierzchnia zacznie mieć nieregularne zgrubienia i wybrzuszenia.

Jak wyleczyć przepiłowaną płytkę paznokcia?

W tej sytuacji wszystko zależy od tego, jak drastyczna jest sytuacja naszego paznokcia. Jeśli na powierzchni pojawiły się siniaki, a ból zaczyna nam coraz bardziej dokuczać, jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa. W ten sposób będzie on mógł rozpoznać jakie zniszczenia zostały poczynione na płytce paznokcia i jak daleko one postąpiły. Na tej podstawie będzie mógł dobrać odpowiednie leczenie. W wielu jednak przypadkach, sytuacja nie staje się aż tak krytyczna, a my możemy samodzielnie podjąć się leczenia przepiłowanej płytki paznokcia. W pierwszej kolejności zapomnijmy na jakiś czas o manicure zarówno zwykłym jak i hybrydowym. Po drugie warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki, służące do odbudowy paznokci. Wówczas należy cierpliwe nakładać je na uszkodzoną płytkę. Pojawia się więc pytanie, jak długo zajmuje leczenie przepiłowanej płytki? Otóż pierwszym znakiem, że paznokieć się odbudował jest poprawa jego kondycji. Stanie się on o wiele silniejszy i mniej kruchy. Kolejno powinien on odzyskać on naturalny, zdrowy kolor. Może to potrwać od miesiąca do nawet sześciu miesięcy- tyle ile trwa naturalny cykl odbudowy paznokcia.

LEAVE A RESPONSE

You Might Also Like