Samodzielne wykonanie manicure lub pedicure hybrydowego stało się już czymś zupełnie normalnym. Coraz więcej kobiet doskonale radzi sobie z tworzeniem niebanalnych stylizacji na swoich paznokciach. Oznacza to zatem, że wiedza i zasady dotyczące manicure znacząco wzrosły. Jest jednak kwestia, która wziąć powoduje pewnego rodzaju mętlik w głowach kobiet. Mowa o urządzeniach kosmetycznych, a właściwie o ich odpowiednim doborze. Zdarza się, że kobiety kupują sprzęt z polecenia koleżanki lub z całkowitego przypadku. Okazuje się wtedy, że dany sprzęt nie spełnia swoich funkcji bądź naszych indywidualnych oczekiwań. Jak zatem wybrać urządzenie, które sprawdzi się w 100%, a do tego posłuży nam przez wiele miesięcy? 

Frezarka do paznokci – powinnaś ją mieć!

Do najczęściej kupowanych przez kobiety urządzeń kosmetycznych należą urządzenia, takie jak lampy UV/LED bądź frezarki do paznokci. Stanowią one fundamentalny element podczas wykonywania manicure oraz pedicure hybrydowego. Dziś przyjrzymy się bliżej frezarkom, które znacznie ułatwiają pracę i przynoszą zadowalające efekty. 

Frezarka do paznokci to urządzenie, które spełnia szereg różnorodnych funkcji. Dzięki niej możemy oczyścić płytkę paznokcia z nadmiaru skórek i nabłonków. Umożliwia ona również nadanie paznokciom określonego kształtu oraz wyrównanie ich powierzchni. Frezarka jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną szybkich i skutecznych rozwiązań. Wystarczy kilka minut, aby z jej pomocą zdjąć lakier bądź żel do paznokci. Stosowanie frezarki jest bardzo łatwe i nie wymaga specjalnych umiejętności. Należy jednak przestrzegać określonych zasad umieszczonych w instrukcji urządzenia. Dzięki temu unikniemy ewentualnego uszkodzenia płytki paznokcia. 

Kilka cennych wskazówek

Wiele kobiet wykonujących manicure lub pedicure hybrydowy samodzielnie w domu, nie do końca wie, jak wybrać idealną frezarkę do paznokci. Nic dziwnego! W końcu na rynku kosmetycznym dostępny jest szereg różnorodnych modeli. Można się zatem nieco pogubić. Aby pomóc Ci się odnaleźć w szale ofert kosmetycznych, stworzyliśmy listę punktów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów:

  • moc frezarki – kluczowy element, decydujący o jakości urządzenia. Im większa moc, tym szybszej pracy z frezarką możemy się spodziewać. Według statystyk prawidłowa moc frezarki do manicure hybrydowego powinna wynosić minimum 40W, natomiast w przypadku pedicure, moc powinna wynosić 50W.
  • prędkość obrotowa – dzięki obrotom możemy sprawnie poruszać urządzeniem, aby dotrzeć w każdy zakamarek naszego paznokcia. Warto więc zwrócić uwagę na prędkość obrotową frezarki, która powinna wynosić od 20 000 – 30 000 obrotów na minutę.
  • frezy do paznokci – są to elementy umocowane na końcu frezarki, które odpowiadają za poszczególne funkcję. W zależności od frezu, który wybierzemy, możemy wyrównać lub skrócić nasze paznokcie, jak również usunąć skórki i nabłonki.

Pozostałych czynników, na które warto zwrócić uwagę jest jeszcze wiele. Powyżej znajdziesz jednak kilka najważniejszych pozycji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową sklepu kosmetycznego La Diosa, gdzie uzyskasz wiele przydatnych informacji.

LEAVE A RESPONSE

You Might Also Like