Ważnym elementem każdego szpitala, przychodni czy gabinetu lekarskiego są meble medyczne. To one pomagają organizować całą przestrzeń ułatwiając funkcjonowanie zarówno lekarzom, pielęgniarkom, jak i samym pacjentom. Warto, aby wyposażenie medyczne było dobrze rozplanowane, a same produkty reprezentowały sobą odpowiednią jakość, co przełoży się na wygodę ich użytkowania oraz trwałość, która w przypadku takich miejsc jak szpitale może mieć szczególne znaczenie.

Cechy mebli medycznych

Meble medyczne różnią się od wszystkich innych znanych nam mebli. Ich podstawowymi cechami są funkcjonalność i wytrzymałość. Dlatego najczęściej wykonane są z metalu – materiału trwałego,  odpornego na czynniki mechaniczne i łatwego w odkażaniu i dezynfekcji. Praktyczność przejawia się także w odpowiednio otwierających się Szadkach, głębokich szufladach szafek lekarskich, a część mebli posiada nóżki na kółkach, co zwiększa ich mobilność.

Jakie meble medyczne warto rozważyć?

W naszej ofercie znaleźć można liczne meble medyczne od renowowanych dostawców. Produktami, na które chcemy dziś zwrócić szczególną uwagę, są:

  • Szafa medyczna lekarska – może być wysoka,  jednodrzwiowa (np. model SML 101) lub dwudrzwiowa (np. model SML 114). Szafy w naszej ofercie posiadają przeszklone drzwi, co ułatwia organizację rozmieszczenia leków i przyborów medycznych w jej wnętrzu. W przypadku mniejszej przestrzeni rozwiązaniem może być także mniejsza szafka lekarska, która kształtem przypomina małą komódkę.
  • Szafka wisząca lekarskawykonana z metalu, do wyboru są modele z otwieranymi drzwiczkami metalowymi (SZL 101) lub rozsuwanymi szklanymi (SZL 102).
  • Szafka anestezjologicznapowinna być wykonana w całości z blachy kwasoodpornej. Najbardziej praktyczne są modele na kółkach, które posiadają zintegrowany, regulowany stojak na kroplówki.
  • Szafa na kartoteki chorych – niezbędna zarówno w recepcji, jak i w samych gabinetach lekarskich. Powinna umożliwiać przechowywanie danych pacjentów w sposób bezpieczny i uporządkowany, oraz być możliwie pojemna. Dobrym przykładem Szafki na kartoteki chorych jest model SZK304, który posiada możliwość opisania każdej szuflady.
  • Szafka medyczna przyłóżkowa – niezbędna przy łóżku każdego pacjenta. Umożliwia mu przechowywanie drobnych, najbardziej potrzebnych przedmiotów w trakcie pobytu w szpitalu, może także ułatwiać szereg czynności medycznych. Szafki medyczne przyłóżkowe mogą być zakończone tradycyjnymi łóżkami lub łóżkami na kółkach – te drugie są znacznie bardziej mobilne i sprawdzą się w placówkach, w których częściej następuje reorganizacja przestrzeni (np. szpitale tymczasowe).

LEAVE A RESPONSE

You Might Also Like